GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3663276
*
nr 366 3276
Keramik
50-70-tal, div
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 10:30:52
1
100 kr
19/6 21:54:17
2
150 kr
20/6 09:06:43
3
200 kr
20/6 09:08:58
4
250 kr
20/6 15:20:58
2
300 kr
20/6 15:24:09
4
350 kr
20/6 15:54:12
2
400 kr
20/6 15:57:02
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15
*
Keramik
nr 366 3276
Keramik
50-70-tal, div
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 10:30:52 | 1 | 100 kr |
19/6 21:54:17 | 2 | 150 kr |
20/6 09:06:43 | 3 | 200 kr |
20/6 09:08:58 | 4 | 250 kr |
20/6 15:20:58 | 2 | 300 kr |
20/6 15:24:09 | 4 | 350 kr |
20/6 15:54:12 | 2 | 400 kr |
20/6 15:57:02 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15